DIY: כיצד מקדמים סרטון ביוטיוב

נתחיל מהסוף. אנחנו סטודיו לאנימציה ולא חברה לקידום סרטונים. המידע המובא כאן נאסף במהלך השנים מתוך ניסיון שלנו, של לקוחותינו ושל אנשי מקצוע שאיתם אנחנו עובדים. הטיפים שנמליץ עליהם, נועדו בעיקר בכדי לתת לכם, כאנשי שיווק / יזמים / בעלי עסק , את הכלים על מנת שתוכלו לקדם עצמאית את הסרטונים שלכם ביוטיוב.

עם מיליארד משתמשים רשומים, 4 מיליארד צפיות בכל יום וכאשר בכל דקה מועלים 100שעות וידאו. אין ספק שיוטיוב היא בעלת השליטה הבלתי מעורערת של עולם הסרטונים באינטרנט.

הכמות ההיסטרית של  הסרטונים שעולים לרשת מידי דקה, מצמצמים יותר ויותר את הסיכוי לויראליות. עם זאת, היעד העיקרי של סרטוני ההסבר / סרטונים השיווקיים, הוא לאו דווקא ויראליות למכנה משותף רחב, אלא הגעה לקהל יעד הרלוונטי עבור החברה המפרסמת / המוצר או השירות.

**חשוב! רגע לפני שאתם יוצרים את הסרטון, זכרו שהנעה לפעולה בתוך הסרטון מהווה את ההבדל בין הצלחה לכישלון המסר. ההנעה לפעולה מנחה את הצופה לבצע פעולה בסיום הסרטון. בין אם זו הפנייה לאתר, הרשמה לערוץ היוטיוב או הפנייה לרכישת המוצר עצמו.

הסרטון מוכן! העליתם אותו ליוטיוב והגיע הזמן לקדם אותו…
להלן הכלים שישמשו אותנו לקידום הסרטון:

כותרת
על מנת שהסרטון יעלה בתוצאות החיפוש המתאימות, עליו להכיל גם פנייה רלוונטית לקהל היעד הפוטנציאלי וגם מילות מפתח שיאפשרו למנוע החיפוש, של גוגל ויוטיוב, להתאים אותו לתוצאות חיפוש רלוונטיות.
על מנת לאפשר למנוע החיפוש לעשות זאת עלינו לקלוע בצורה נכונה בכותרת הסרטון, בתוכן שלו ובתגיות שנוסיף לסרטון. דיוק יזכה אתכם בכניסה לתוצאות חיפוש אורגניות גם במנוע החיפוש הרגיל של גוגל וגם במנוע החיפוש של יוטיוב. כך שאם לדוגמא אנחנו מעלים סרטון שעוסק במוצר לתחום שוק ההון, עלינו לתת לו את הכותרת הרלוונטית, כזו שגם תמשוך את הצופים וגם תאפשר לגוגל לאנדקס אותו.
איזו כותרת הייתה מושכת אתכם להקליק?

  • "VideoVer02"
  • "שוק הון"
  • "כיצד להצליח בשוק ההון? עשרה טיפים למתחילים"

התשובה ברורה. כותרת טובה שמכילה את מילות המפתח מאפשרת לצופה להזדהות איתה וללחוץ עליה.

תיאור הסרטון
לאחר מילוי הכותרת הגיע הזמן לעבור לתיאור הסרטון (Description). התיאור מסייע לכם להסביר בתקציר מה מכיל הסרטון, ובנוסף, נותן מידע רלוונטי ושיווקי עליכם. (פרטיכם, דרכי יצירת קשר, לינקים לאתר הבית וכדומה).
**בעזרת הוספת http \ https, הלינקים יוכלו להיות לחיצים.
שימו לב! בתצוגת הסרטון תופיע רק השורה הראשונה של המלל שלכם. כל שאר הטקסט שהקלדתם, נחבא ויופיע רק כאשר הצופה ילחץ על "קרא עוד" (מה שרובם לא עושים). לכן, הקפידו למשוך את העין ולהיות מדויקים כבר מהשורה הראשונה.

תגיות
התגיות יאפשרו לכם להוסיף כל מילת מפתח שלדעתכם רלוונטית עבור הצופה הפוטנציאלי. אם נמשיך עם vדוגמה הקודמת שלנו, התגיות שיתאימו לסרטון  "כיצד להצליח בשוק ההון? עשרה טיפים למתחילים" הן: שוק ההון, ניהול תיק השקעות, פיננסים, סרטון הדרכה, טיפים לשוק ההון, כספים, השקעות, מניות. התגיות מסייעות לכם להקפיץ את הסרטון בדירוג כאשר קהל היעד שלכם יחפש את מילות המפתח הללו.
**חשוב! מילת המפתח שלכם צריכה להופיע גם בכותרת, גם בתיאור וגם בתגיות.

 

פלייליסט
ביוטיוב קיימת אופציה להכניס את הסרטונים לפלייליסטים מיועדים. כלומר, הפלייליסט מאפשר לכם לרכז מספר סרטונים לרשימת צפייה אחת. לדוגמה: את כל סרטוני ההסבר על שוק ההון למתחילים, נשים בפלייליסט: "שוק ההון למתחילים".
יש הטוענים שהוספת הסרטון לפלייליסט גם תסייע בקידומו האורגני, אין לנו הוכחות חותכות לגבי זה אבל מה שבטוח, לא יזיק לנסות.

שיתוף הסרטון
חלק מהותי מהיכולת של גוגל להבין אם הסרטון שלכם רלוונטי ויקודם באופן אורגני לעמודים הראשונים, היא התפוצה שלו בערוצים השונים ברשת. על מנת לעודד צפייה בסרטון, עליכם להפיץ אותו בכל דרך אפשרית.
מה שמביא אותנו לרשתות החברתיות ברשת:

פייסבוק-  אנחנו מתארים לעצמנו שיש לכם דף עסקי, אז כמובן ששיתוף הסרטון יכול להועיל מאוד בצפיות נוספות. כמו כן, ניתן לפרסם גם מתוך הפרופילים האישיים שלכם (עובדים, מנהלים וכדומה),כמו גם, פרסום בקבוצות הרלוונטיות (ללקוחות שלכם או לעמיתים ואנשי מקצוע מהתחום שלכם).
טוויטר- כל ציוץ יכול להביא את השיתוף הבא, ולכן חשוב להציף את הסרטון גם במדיה זו. בטוויטר חשוב להוסיף את ההאשטאגים הרלוונטיים (כן, שוב מילות מפתח) וגם ההאשטג של החברה שהסרטון מדבר עליה כמובן.
בלוג החברה – במידה ויש לכם בלוג, חשוב להפיץ את הסרטון גם במדיה זו, יחד עם כמה מילים על התהליך, על הפתרונות שהסרטון מציע / מציג. כמו כן, אתם מוזמנים לשלוח את הסרטון שלכם לבלוגים בתחום עם הסברים ופרטים על החברה שלכם, ושם האיש קשר במידה ומפרסם הבלוג ירצה לשאול עוד שאלות לפני שיפרסם.
מדיות הפצה נוספות-  LinkedIn, גוגל+, דיוור אלקטרוני ופרסומים נוספים שיוצאים ממחלקת השיווק שלכם.

אלו הפרמטרים הבסיסיים לקידום סרטון בצורה אורגנית. ישנם טיפים מתקדמים יותר ונשתדל לכתוב ולהרחיב עליהם בהמשך. תמשיכו לעקוב, זה כדאי!

אהבתם את המאמר? בטוח אתם מכירים מישהו שיאהב גם!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email

בואו נדבר, יהיה כיף.